انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: آموزش تنظیم دامنه روی هاست (تنظیم DNS)
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
این موضوع هنوز برای بسیاری صاحبان وب سایت گیج کننده است که مدیریت دامنه کجاست و مدیریت هاست کجاست؟ بسیاری از وبمسترها فکر می کنند مدیریت دامنه یا دامین همان Cpanel یا Parallel و ... می باشد. در صورتیکه این ها فقط مدیریت هاست می باشند.

    آموزش تنظیم دامنه روی هاست
    نحوه ست کردن دامنه به هاست
    طریقه تنظیم و Set کردن DNS دامنه
    چگونگی تنظیم Name Server (نیم سرور) دامنه


برای تنظیم کردن دامنه روی هاست مورد نظر باید ابتدا وارد مدیریت دامنه شوید. اما مدیریت دامنه را با هاست اشتباه نگیرید!!! من می خواهم در اینجا به صورت کاملا ملموس به شما بگویم که از کجا و چگونه باید وارد مدیریت دامنه شوید. داستان از این قرار است که وقتی شما یک دامنه می خواهید بخرید وارد یک سایت می شوید. مثلا وارد سایت novinserv.org می شوید و سپس در آنجا دامنه را به صورت آنلاین خریداری می کنید. این سایت یعنی novinserv.org به شما یک نام کاربری و پسورد می دهد که از این به بعد می توانید وارد پنل خود شوید و دامنه هایی که خریده اید را ببینید و مدیریت کنید. درواقع شما صاحب یک حساب کاربری می شوید که برای ورود به پنل از آدرس novinserv.org وارد می شوید و دامنه های خود را مدیریت می کنید. در همین پنل است که شما می توانید DNS یا NameServer دامنه را تغییر دهید.

پس نتیجه میگیریم اگر می خواهید DNS یا نیم سرور دامنه را تغییر دهید به سایتی مراجعه می کنید که دامنه را از آن خریده اید و با نام کاربری وارد پنل یا حساب کاربری می شوید.

نکته مهم این است که بلافاصله که شما دامنه را ثبت کردید اگر از این سایت هاست هم خریده باشید به شما یک پنل مدیریت هاست می دهد که می توانید هاست خود را مدیریت کنید. این پنل فقط و فقط برای هاست می باشد و نمی توانید از این پنل دامنه را مدیریت کنید و تنها راه مدیریت دامنه ورود به سایتی است که از آن خرید کرده اید.