irserv.ir

انجمن تخصصی ایران سرور

سرور آموزش ایران

آموزش های متنوع

ایران سرور
انجمن تخصصی

جزئیات جریمه سربازان غایب در مصوبه کمیسیون تلفیق -مشمولان فراری از 10 میلیون تا 50
زمان کنونی: 11-19-2017، 12:53 AM
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: najafi
آخرین ارسال: najafi
پاسخ 3
بازدید 2390

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
10 از فراری مشمولان تلفیق کمیسیون مصوبه در غایب سربازان جریمه جزئیات میلیون تا 50

جزئیات جریمه سربازان غایب در مصوبه کمیسیون تلفیق -مشمولان فراری از 10 میلیون تا 50
عضو تازه ثبت نام شده انجمن
*
عضو تازه ثبت نام شده انجمن
ارسال‌ها: 47
تاریخ عضویت: Nov 2014
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
جنسیت:
#1
جزئیات جریمه سربازان غایب در مصوبه کمیسیون تلفیق -مشمولان فراری از 10 میلیون تا 50
جزئیات جریمه سربازان غایب در مصوبه کمیسیون تلفیق/ مشمولان فراری از 10 میلیون تا 50 میلیون می دهند
 
سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت که این کمیسیون در مصوبه‌ای میزان جرایم تعیین شده برای معافیت از خدمت سربازی مشمولان غایب 8 سال و بیشتر از آن را تعیین کرد.
محمدمهدی مفتح در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس به ارائه توضیحاتی در مورد مصوبه کمیسیون تلفیق پرداخت و گفت: کمیسیون تلفیق در حال برگزاری آخرین جلسات‌اش است و قطعاً گزارش کمیسیون جهت بررسی در صحن علنی بعد از تعطیلات 22 بهمن آماده می‌شود.
او ادامه داد: در جلسات قبل در مورد معافیت از خدمات سربازی مصوبه‌ای داشتیم که جزئیات آن مشخص شده است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق توضیح داد: طبق مصوبه کمیسیون کسانی که 5 سال به بالا غیبت از سربازی دارند با پرداخت جریمه از خدمت سربازی معاف می‌شوند، در واقع جرایمی را به تصویب رساندیم تا بر اساس آن فردی که بیش از 8 سال غیبت از سربازی داشته بتواند با پرداخت این جرایم معافیت بگیرد.
به گفته مفتح، این جرایم برای غایبان زیر دیپلم 10 میلیون،‌ دیپلم 15 میلیون، فوق دیپلم 20 میلیون، لیسانس 25 میلیون، فوق لیسانس‌30 میلیون، دکترای غیرپزشکی 35 میلیون، دکترای پزشکی 40 میلیون و پزشکان متخصص و بالاتر 50 میلیون است که با پرداخت این جرایم این دسته از افراد از خدمت سربازی معاف می‌شوند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق با تأکید مجدد بر این‌که این میزان از جرایم برای مشمولان غایب بیش از 8 سال است،‌ گفت: به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال، 10 درصد به مبلغ جریمه اضافه می‌شود. غیبت بیش از 6 ماه نیز یک سال محسوب می‌شود. برای مشمولان متأهل 5 درصد و برای مشمولان دارای فرزند به ازای هر فرزند 5 درصد از مجموع جرایم کم می‌شود.
او گفت: نکته دیکر آن است که دارندگان این نوع کارت‌های معافیت از نمایندگی مجلس، عضویت در شوراهای اسلامی و انتصاب در سمت‌های مدیریتی اعم از سیاسی و اداری دستگاه‌های موضوع ماده 5 قانون خدمات کشوری محروم هستند و نمی‌توانند همچون فردی که خدمت سربازی را انجام داده از تمامی مزایا برخوردار باشند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به برخی دیگر از مصوبات این کمیسیون، گفت: دولت مکلف شد 50 درصد تخفیف بهای بلیط هواپیمای فرزندان شهدا، والدین،‌ همسران شهدا و جانبازان 25 درصد به بالا را در کلیه خطوط هواپیمایی منظور کند. تاکنون این موضوع برای خطوط هواپیمایی دولتی لحاظ می‌شد اما با توجه به وجود ایرلاین‌های غیردولتی این تخفیف برای این خطوط از هواپیما نیز لحاظ خواهد شد.
او ادامه داد: طبق مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق دولت موظف است نسبت به برقراری و پرداخت مستمری به رزمندگان معسر دارای حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه به گونه‌ای عمل کند که مستمری ماهانه آنها کمتر از 75 درصد حداقل دستمزد سال 94 نباشد.
او در پایان گفت: کمیسیون تصویب کرد قانون آزمایشی بیمه شخص ثالث در سال 94 نیز برای یک سال دیگر تمدید شود.
(آخرین تغییر در ارسال: 02-04-2015، 06:20 PM توسط najafi.)
02-04-2015، 06:18 PM
پاسخ
عضو تازه ثبت نام شده انجمن
*
عضو تازه ثبت نام شده انجمن
ارسال‌ها: 5
تاریخ عضویت: Nov 2014
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
جنسیت:
#2
RE: جزئیات جریمه سربازان غایب در مصوبه کمیسیون تلفیق -مشمولان فراری از 10 میلیون تا 50
کاش رقم کمتر بود 8 سالم زیاده میکردنش 5 سال غیبت منم خلاص میشدم با این وضع امروز فردا  باید دفترچه بگیرم پست کنم حداقل این اضافه خدمتا و مشکلات بخشیده بشه 21 عینه آدم خدمت کنیم
02-05-2015، 11:43 PM
پاسخ
عضو تازه ثبت نام شده انجمن
*
عضو تازه ثبت نام شده انجمن
ارسال‌ها: 47
تاریخ عضویت: Nov 2014
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
جنسیت:
#3
پاسخ‌های کمالی به ابهامات "جریمه‌ سربازی"
استقبال بیش از 180 هزار نفر برای پرداخت جریمه سربازی، نحوه جریمه فوتبالیست‌های متخلف و سرباز فراری‌ها و پاسخ به چند ابهام و چند سوال مخاطبان ایسنا، از جمله موارد مطرح شده در گفت‌وگوی ایسنا با جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح است.

به گزارش ایسنا، سردار موسی کمالی با بیان اینکه کسانی که بیش از هشت سال غیبت دارند می‌توانند با پرداخت جریمه از انجام خدمت سربازی معاف شوند، گفت: این افراد هر شغلی که داشته باشند تفاوتی ندارد. می‌توانند بازاری باشند، بیکار باشند ورزشکار باشند یا هر فعالیت دیگر. آنچه که مهم است این است که تا پایان سال 94 ، هشت سال از غیبت‌شان گذشته باشد.

تکذیب شایعه محاکمه قضایی تمام مشمولان دارای بیش از هشت سال غیبت

وی با اشاره به وضعیت پرونده فوتبالیست‌های متخلف اظهار کرد: اما درخصوص این افراد با توجه به اینکه پرونده‌شان مفتوح است، ابتدا این موضوع باید در محاکم قضایی رسیدگی شود و پس از صدور حکم می‌توانند مشمول اجرای این طرح شوند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به آنچه که در رسانه‌ها مطرح شد، اظهار کرد: متاسفانه در برخی از خبرها اشتباها آمده بود که تمام مشمولان دارای بیش از هشت سال غیبت باید ابتدا در محاکم قضایی محاکمه شده و سپس با پرداخت جریمه ریالی معاف شوند که تاکید می‌کنم این موضوع صحت ندارد و تنها فوتبالیست‌های متخلف پس از رسیدگی به جرم‌شان در محاکم قضایی و در صورت موافقت مرجع قضایی می‌توانند مشمول این طرح شوند چراکه آنان مرتکب جرم شده‌اند و باید مجازات شوند.

ثبت نام 180 هزار نفر برای پرداخت جریمه به جای سربازی

کمالی درباره اینکه استقبال از این طرح چقدر بوده و اینکه گفته می‌شود استقبال سردی از آن صورت گرفته، صحت دارد یا خیر؟ گفت: تاکنون استقبال خوبی از این طرح انجام شده و بیش از 180 هزار تن از مشمولان غایب دارای هشت سال غیبت و بیشتر از آن با مراجعه به دفاتر پلیس 10+ درخواست خود را ثبت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تا به حال روند استقبال متناسب با همان چیزی که از قبل پیش‌بینی کرده بودیم، انجام شده، خاطرنشان کرد: از نظر ما تا به حال استقبال خوب بوده و طبق برآوردهای ما انجام شده است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به پرسش‌های برخی مخاطبان ایسنا با بیان اینکه دفاتر پلیس 10+ از ثبت نام آنان سر باز زده یا کوتاهی می‌کنند، خاطرنشان کرد: عمدتا اینطور نیست که این دفاتر بخواهند کارشکنی بکنند. برخی از مراجعه‌کنندگان پرونده‌شان دارای ابهام است و برخی نیز دارای نقص مدارک هستند اما به طور کلی تمام دفاتر پلیس 10+ موظف به ثبت نام این دسته از مشمولان هستند.

جریمه ریالی مشمول سرباز فراری‌ها می‌شود؟

وی درباره ابهام دیگری که پیرامون بهره‌مندی سرباز فراری‌ها از اجرای این طرح مطرح شده بود به ایسنا گفت: درخصوص سرباز فراری‌ها یعنی کسانی که بیش از هشت سال از ترک یگان خدمتی‌ شان گذشته، هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده بنابراین نمی‌توان به شکل قطعی اظهارنظر کرد اما قاعده این است که کسانی که 8 سال و بیشتر از آن از سربازی فاصله گرفته یا غیبت داشته باشند، با پرداخت جریمه ریالی معاف شوند، بنابراین نظر قطعی در این خصوص پس از بررسی‌ها انجام خواهد شد اما بهتر است این افراد نیز ثبت‌نام کنند.

کمالی همچنین درباره اینکه اگر فردی تا پایان سال 94، 7 سال و 11 ماه غیبت داشته باشد می‌تواند با پرداخت جریمه معاف شود یا خیر؟ نیز گفت: یک اصل کلی وجود دارد و آن این است که تمام کسانی که تا 29 اسفند سال 94 هشت سال و یک روز از غیبت‌شان گذشته باشد می‌توانند با پرداخت جریمه ریالی از انجام خدمت سربازی معاف شوند.

نحوه بهره‌مندی دانشجویان منصرف از تحصیل از جریمه ریالی سربازی

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره پرسش دیگر مخاطبان ایسنا درخصوص مشمولان انصراف داده از تحصیل و مبنای محاسبه مبداء غیبت‌شان نیز به خبرنگار ایسنا گفت: این موضوعات جزو جزییاتی است که دستورالعمل آن در حال تدوین است، اما قاعده و بنای ما این است که مبداء آغاز این افراد از تاریخ انصراف‌شان از تحصیل آغاز شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنم این دسته از مشمولان نیز ثبت‌نام کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه اطلاعیه‌های بعدی درخصوص واریز وجه و... اعلام خواهد شد، گفت: بهتر است مشمولان واجد شرایط هرچه سریع‌تر برای ثبت‌نام و اجرای این طرح به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کنند.
03-06-2015، 12:05 AM
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آشنایی با نقل و انتقال املاک و جزئیات آن hadis 0 193 06-12-2017، 03:39 PM
آخرین ارسال: hadis
  (خبر فوری ) خرید سربازی ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان (خبر فوری ) ADMIN 39 11,473 06-05-2017، 11:31 AM
آخرین ارسال: رضایی
  آشنایی با نقل و انتقال املاک و جزئیات آن hadis 0 216 05-31-2017، 10:57 PM
آخرین ارسال: hadis
  نکاتی درباره جریمه دیرکرد رهن و اجاره خانه hadis 0 333 04-13-2017، 01:54 PM
آخرین ارسال: hadis
  نمایش جزئیات کامل در هنگام Copy یا Move کردن فایل‌ها در ویندوز 8 saz 0 1,862 11-25-2014، 04:48 PM
آخرین ارسال: saz
  تبلت‌های زیر یک میلیون تومان بازار Persian_RoboT 0 1,594 11-13-2014، 04:54 PM
آخرین ارسال: Persian_RoboT

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان